مادران مبتلا به «ام اس»، شیردهی به کودک خود را قطع نکنند

در حالی که مادران مبتلا به بیماری «ms» از شیر دادن به نوزادشان خودداری می‌کنند، پزشکان اعلام کردند: شیردادن احتمال برگشت بیماری «ms» در این افراد را کاهش می‌دهد.

 شیردهی زنان مبتلا به ms به طور پیوسته احتمالا به وسیله به تاخیر انداختن عادت ماهیانه نرمال آنها از برگشت بیماری این افراد جلوگیری می‌کند.

 بیماران مبتلا به ms که بدون استفاده از هیچ نوع دارو، حداقل تا دو ماه بعد از تولد نوزادان شیردهی می‌کنند، نسبت بیمارانی که از شیردهی خودداری می‌کنند حداقل تا یک سال بعد از این عمل احتمال برگشت بیماری کاهش می‌یابد.
 پزشکان به مادران مبتلا به ms هشدار دادند که در دوران بارداری و شیردهی از هیچ دارو یا روش درمانی برای درمان استفاده نکنند.
 محققان 32 زن باردار مبتلا به ms و 29 زن باردار سالم را مورد مطالعه قرار دادند که حدود 96 درصد از زنان سالم و در مقابل 69 درصد زنان بیمار به کودکانشان شیر می دادند که مشخص شد: 87 درصد زنان مبتلا به ms که به کودکان خود شیر نمی‌دادند دچار برگشت بیماری شدند. این در حالی است که تنها 29 درصد زنان شیرده دچار برگشت بیماری شدند.

/ 3 نظر / 14 بازدید
سلام

سلام به تو بيا تو فارم فا دات کام به پرو فايل من هم توش سر بزم مهســـــــــا منتظرم

سلام

سلام به تو بيا تو فارم فا دات کام به پرو فايل من هم توش سر بزم مهســـــــــا منتظرم

ahmad

سلام فرزانه خانم وقتت بخیر امشب در حین گشت وگذار در نت با وبلاگ زیبات آشناشدم در کنار همسرم مطالب وبلاگت رو مطالعه کردیم بسیار عالی وجذابه ومورد توجه بنده واقع شده است حال ضمن تشکر از حسن سلیقه شما ممنون میشم که اگه قابل دونسته ودر اوقاتی که مشغله کاری وشغلی نداشته باشید به سایت بزرگ ایرانیان بنام فیسبوک ایرانیان آمده وتمایل دارم مدیریت بخش روانشناسی را با اهدا پنل ادمین این بخش را هدایتش را به شما تقدیم کنم من وشما وهمه می دانیم در جوامع کنونی ما اکثریت جوانان وحتی سالمندان نیاز به مراجعه به روانشناس وروانکاو دارن بنده تمنا دارم در این خصوص بررسی نموده وضمن بازدیدا ز سایت ما می توانید وبلاگ وصفحه جدا گانه ای بر خودتان مهیا کنید بنده نیز شما را در این راه کمک ویاری خواهم کرد www.fafaceboo.net