بی.بی.سی:دانشمندان موفق به کشف ژنی شده‌اند که بالقوه می‌تواند به کاهش علائم بیماری “مالتیپل اسکروز” (ام.اس) کمک کند.
به گزارش پایگاه اینترنتی بی.بی.سی.نیوز، یک گروه تحقیقاتی دانمارکی و انگلیسی دریافتند که یک ژن شناخته شده خطرساز برای ابتلا به ام.اس، به نام “‪ “DR2b‬همواره با ژن دیگری مشابه خود به نام “‪ “DR2a‬همراه می‌شود.

محققان در مطالعه خود که در مجله “‪ “Nature‬به چاپ رسیده است، نوشتند ‪ DR2a‬اثرات این ژن خطرساز را تعدیل می‌کند و از شدت علائم ام.اس می‌کاهد.

آنها معتقدند که درآینده می‌توان از ویژگی‌های این ژن در زمینه مبارزه با نشانگان ام.اس برای درمان‌های بالقوه بهره‌برداری کرد.

حدود ‪ ۸۵‬هزار تن در انگلیس به ام.اس مبتلا هستند.

هنوز علت دقیق این بیماری که در جریان آن سیستم ایمنی بدن به سیستم عصب مرکزی حمله می‌کند، شناخته نشده است اما یک سری عوامل ژنتیکی و محیطی در این زمینه در دست بررسی و تحقیق قرار دارند.

دو سوم از افراد مبتلا به ام.اس حامل این جفت ژن ‪ DR2‬هستند اما حامل این ژن بودن لزوما به این معنا نیست که فرد در آینده به ام.اس مبتلا خواهد شد

/ 1 نظر / 12 بازدید
نازنین

ربابه جان سلام . دوست عزیزم واقعا وبلگ ناز و خوشگلی داری خیلی دوست دارم باهات تبادل لینک کنم ولی نمیدونم تو هم به من افتخار میدی یا نه؟ اگه افتخار میدی من رو به اسم ♥♥♥ همه چی روشن ♥♥♥ لینک کن و بهم خبر بده تا منم با افتخار لینکت کنم. راستی یه خواهش کوچولو هم ازت دارم اگه افتخار دادی به وبلاگ خودت اومدی اگه میشه یه کلیک روی تبلیغات زیر مطالبم بکن . کمک بزرگی بهم میکنی ممنون .منتظرتم. موفق باشی